Dell
Pro 14 Plus PB14250
R 14,500.00
New
Late 2028
| Processor | Intel(R) Core(TM) Ultra 5 238V |
| RAM | 32 GB LPDDR5/DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen | 14", 1920x1200" |
| Graphics | Intel(R) Arc(TM) 130V GPU (2 GB) |
| OS | Windows 11 Pro |
| Battery | (100.00%) |
| Type | Laptop |
| Touchscreen | No |
| HDMI | Yes |
| USB-C | Yes |
| Webcam | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| USB Ports | 2 |
Devices are reserved for 60 minutes when added to your cart.