Dell
16 Plus DB16250
R 21,000.00
New
Late 2028
| Processor | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 258V |
| RAM | 32 GB LPDDR5/DDR5 |
| Storage | 1TB SSD |
| Screen | 16", 2560x1600" |
| Graphics | Intel(R) Arc(TM) 140V GPU (2 GB) |
| OS | Windows 11 Pro |
| Battery | (100.00%) |
| Type | Laptop |
| Touchscreen | No |
| Ethernet | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB-C | Yes |
| Webcam | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| USB Ports | 1 |
Devices are reserved for 60 minutes when added to your cart.