Dell
Latitude 3490
R 4,900.00
Fair
| Processor | Intel(R) Core(TM) i5-8250U CPU |
| RAM | 12 GB DDR4 |
| Storage | 256GB SSD |
| Screen | 14", 1920x1080" |
| Graphics | Intel(R) UHD Graphics 620 |
| OS | Windows 11 Pro |
| Battery | Excellent |
| Type | Laptop |
| Touchscreen | No |
| Ethernet | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB-C | Yes |
| Webcam | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| USB Ports | 2 |
Devices are reserved for 60 minutes when added to your cart.
Customer Reviews
Leave a Review
No reviews yet. Be the first to review this device!